Kulturhuset / Medlemsforeninger
logo
Medlemsforeninger september 2017
 


1. Førtidspensionisterne
v/Tina Hansen, Fasanvej 4, 4295 Stenlille
tina0303@ymail.com, tlf. 2966 4445
 
2. Slettebjerggårdens Grundejerforening
v/Ulrik Larsen, Slettebjergvej 26, 4295 Stenlille
Formand Bjarne Hattings
 
3. SHHB (Stenlille Handels-, Håndværker- og Borgerforening)
v/Carl-Henrik Nielsen (CH), Østervej 23, 4190 Munke Bjergby, tlf. 2169 3995
Kate Nielsen, kasserer
jepkat@jepkat.dk
 
4. ADHD-Vestsjælland
Lisbeth Gaarde, formand
formand@adhd-vestsj.dk
 
5. Stenmagle Bylaug
v/formand Gert Nielsen, Sorøvej 57, 4295 Stenlille
gn-projektering@email.dk, tlf. 4030 7731
v/Birte Agathon, kasserer
birte.agathon@gmail.com
 
6. Stenlille Bogcafé
v/Jytte Bennike, Bredtvedvej 2, 4295 Stenlille
jyttebennike@gmail.com, tlf. 2695 3235
 
7. Socialdemokraterne
v/Brian Lüthje, Rolighed 19D, 4180 Sorø
bluthje@stofanet.dk, tlf. 2899 7114
v/Liselotte Højer, Højbodalvej 21, 4295 Stenlille
tlf. 20340363
liselotte.hojer@gmail.com
 
8. Konservative
v/ næstformand Mette Skjoldan
websoroekons@gmail.com
v/Kim Sandberg
kim@michaelsandberg.dk
 
9. Liv i Stenlille
v/Tom Krull Jacobsen
tlf. 40144749
40144749@mail.dk
livistenlille@gmail.com
 
10. Stenlille Idrætsforening
v/Dorte Ohlsson, formand
Højbodalvej 37, 4295 Stenlille,
sif.dorte@gmail.com
 
11. Stenlille Private Dagplejere
v/Agnes Ingersen
agnes@ingersen.dk
 
12. Stenlillemalerne (Kunstgruppen)
v/Iris Koll, Frenderupvej 27, Kyringe, 4100 Ringsted
tlf. 4112 3398 (5780 3630) –
ingen email.
 
13. Sorø Kommunale Dagplejere
(Fagcenter Skole og Daginstitution)
 
14. Ældresagen
v/Lisbet Chemnitz
lisbetchemnitz@gmail.com
 
15. Nogen at tale med
v/Viggo Kristian Jørgensen, Hovedgaden 110, 4295 Stenlille
viggo.joergensen@gmail.com
lissihenny@privat.dk
 
16. LOF Sorø
v/Jeanette Christensen
lof@lof-soroe.dk
 
17. Stenlille Frikirke
v/preben Heyn-Sørensen
Enghaven 9, 4293 Dianalund
johanpoulsen@gmail.com
 
18. ”Møllehaven”
Andelsforening
v/Hjørdis Povelsen, formand
Møllegårdsvej 101, 4295 Stenlille
Tlf. 40793471
siskaholm@gmail.com
 
19. Røde Kors, Stenlille afd.
Hovedgaden 40, 4295 Stenlile
rodekors.stenlille@gmail.com
 
20. Venstre
v/ formand, Nina Wiese
Stokholtevej 32, 4173 Fjenneslev
nwp@ninnastegnestue.dk
 
21. Lokalhistorisk Arkiv
v/ John Schou Hansen, leder
Hovedgaden 37
4295 Stenlille
john@soroe.dk
 
22. Stenlille Pensionistforening
v/ Winnie Jensen, kasserer
v/Jørgen Mortensen, formand
Fasanvej 2, 4295 Stenlille
jogmmortensen@gmail.com
 
23. Lektiecaféen
v/Lone Rosenius,
Klosterhaven 31, 4180 Sorø, tlf. 50518355
Lone.rosenius@gmail.com
 
24. Stenlille Vandværk
v/ Henrik Nielsen, formand
Hovedgaden 98, 4295 Stenlille
sv@stenlillevand.dk
 
25. SF i Sorø
v/ Arne Juel Jensen
Merløsevej 14, 4296 Nyrup
Tlf. 51278862
Juel-langager@live.dk
 
26. VAB
Vestsjællands Almene Boligselskab
Elmevej 4, 4450 Jyderup, Afd. 95
Æblehaven v/ Hanne Venborg
Æblehaven 13, 4295 Stenlille
vab@vab.dk
 
27. Stenlillespejderne Laurentius, DDS
v/Annette Lemann
annette.lemanns@gmail.com
 
28. Ældrerådet, Sorø kommune
v/ Liselotte Højer, formand
Højbodalvej 21, 4295 Stenlille
Tlf. 20340363
Liselotte.hojer@gmail.com
 
29. Døjringe Vandværk
v/ Eduard Rasmussen, kasserer
tlf. 40195780
duebjergauto@c.dk
 
30. Superbrugsen Stenlille
 
31. Tryghed i Stenlille
v/ Tom Krogh Nielsen
tryghed.stenlille@gmail.com
 
32. AB Blommehaven
v/Ellen Sørensen, formand
Blommehaven 30, 4295 Stenlille
Tlf. 57804065,
ingen mail
 
33. Læsekredsen
v/Margit Lund
margit.lund@gmail.com
 
34. Dansk Folkeparti, Sorø
v/ Gitte Andersen
gitte2312@gmail.com
 
35. Enhedslisten, Sorø
v/Abelone Bergløv, kontaktperson
Lynge Vænge 56, 4180 Sorø
abelone@bergloev.dk
Gry Faber Gamst
gryf@hotmail.com
 
36. SIND Ringsted-Sorø
v/ Iben Røstbjærg Kullberg
tlf. 81211001, træffes bedst formiddag
iben@privat.dk
 
37. Socialpsykiatrisk Center, Sorø kommune
v/ Birgitte Uhrenholt, adm. koordinator
tlf. 57876180
mobil 22363933
biuh@soroe.dk
 
38. Stenlille motion fitness
v/ Ulla Falkenberg, sekr.
Hybenvej 15, 4295 Stenlille
Tlf. 26354811
Ulla-falkenberg@get2net.dk
 
39. Sy-piger
v/ Dorte Møller
dortedavid@gmail.com
 
40. “Dans dit Lys”
Sacha Engel Nordentoft
Nyrupvej 23, 4296 Nyrup
Tlf. 28218118
sacharunna@gmail.com
 
41. “Center for sindsro”
Bettina Salkvist,
bsalkvist@hotmail.com
 
42. Stenlille Cykelklub
v/ Lotte Krogh
Nordskovvej 24, 4295 Stenlille
stenlillecykelklub@hotmail.com

43. AB Slettebjerg 1
v/Jørgen Carl Petersen, formand
Tlf. 20225546
jcp@abslettebjerg.com

Web: Preben Lemann Sørensen