Kulturhuset / Medlemsforeninger
logo
Nedenstående liste er lavet, så du kan tage kontakt, hvis du ønsker et lokale på samme tidspunkt som i forvejen er bestilt af en anden medlemsforening. Måske kan man snakke om det. Det sker, at foreninger aflyser møder, uden at afbestille lokale ligesom man måske kun kommer 15 personer, der vil kunne være i mødelokalet, men har booket det store lokale. Her er der en chance for at få talt sammen.
 
 
.
Medlemsfortegnelse 2018
 
1. Førtidspensionisterne
v/Tina Hansen, Fasanvej 4, 4295 Stenlille
tina0303@ymail.com, tlf. 2966 4445
 
2. Slettebjerggårdens Grundejerforening
v/Ulrik Larsen, Slettebjergvej 26, 4295 Stenlille
Formand Bjarne Hattens
bjarnehattens@gmail.com
 
3. SHHB (Stenlille Handels-, Håndværker- og Borgerforening)
v/Carl-Henrik Nielsen (CH), Østervej 23, 4190 Munke Bjergby, tlf. 2169 3995
Kate Nielsen, kasserer
jepkat@jepkat.dk
 
4. ADHD-Vestsjælland
Lisbeth Gaarde, formand
formand@adhd-vestsj.dk
 
5. Stenmagle Bylaug
v/formand Henning Højte Hansen, Engkrogen 16, 4295 Stenlille

v/Birte Agathon, kasserer
birte.agathon@gmail.com
 
6. Stenlille Bogcafé
v/Jytte Bennike, Bredtvedvej 2, 4295 Stenlille
jyttebennike@gmail.com, tlf. 2695 3235
 
7. Socialdemokraterne
v/Brian Lüthje, Rolighed 19D, 4180 Sorø
bluthje@stofanet.dk, tlf. 2899 7114
v/Liselotte Højer, Højbodalvej 21, 4295 Stenlille
tlf. 20340363
liselotte.hojer@gmail.com
 
8. Konservative
v/ næstformand Mette Skjoldan
websoroekons@gmail.com
v/Kim Sandberg
kim@michaelsandberg.dk
 
9. Liv i Stenlille
v/Casper Elkjær Hansen
Fuglevænget 2, 4295 Stenlille
Tlf. 40579979
livistenlille@gmail.com
 
10. Stenlille Idrætsforening
v/Dorte Ohlsson, formand
Højbodalvej 37, 4295 Stenlille,
sif.dorte@gmail.com
 
11. Stenlille Private Dagplejere
v/Agnes Ingersen og Bettina Jensen
agnes@ingersen.dk
 
12. Stenlillemalerne (Kunstgruppen)
v/Iris Koll, Frenderupvej 27, Kyringe, 4100 Ringsted
tlf. 4112 3398 (5780 3630) -
ingen email.
 
13. Sorø Kommunale Dagplejere (Fagcenter Skole og Daginstitution)
 
14. Ældresagen
v/formand Lilly Kragelund
Bakketorvet 9C, Vedde
4295 Stenlille
Tlf. 22 53 42 65
lillykragelund@gmail.com
 
15. Nogen at tale med
v/Viggo Kristian Jørgensen, Hovedgaden 110, 4295 Stenlille
viggo.joergensen@gmail.com
lissihenny@privat.dk
 
16. LOF Sorø
v/Jeanette Christensen
lof@lof-soroe.dk
 
17. Stenlille Frikirke
v/preben Heyn-Sørensen
Enghaven 9, 4293 Dianalund
johanpoulsen@gmail.com
stenlillefrikirke 2010@gmail.com
 
18. "Møllehaven"
Andelsforening
v/Hjørdis Povelsen, formand
Møllegårdsvej 101, 4295 Stenlille
Tlf. 40793471
siskaholm@gmail.com
 
19. Røde Kors, Stenlille afd.
Hovedgaden 40, 4295 Stenlile
rodekors.stenlille@gmail.com
 
20. Venstre
v/ formand Jørgen Larsen
jvlarsen@outlook.dk

21. Lokalhistorisk Arkiv
v/ John Schou Hansen, leder
Hovedgaden 37
4295 Stenlille
john@soroe.dk

22. Stenlille Pensionistforening
v/ Winnie Jensen, kasserer
v/Jørgen Mortensen, formand
Fasanvej 2, 4295 Stenlille
jogmmortensen@gmail.com

23. Varmestuestrik
v/Bente Vinding, leder
hundeuld@rokken.dk
Britta Bech, kontaktperson,
Absalonsgade, 4180 Sorø
Tlf. 4098 8528
sejersdatter@gmail.com

24. Stenlille Vandværk
v/ Henrik Nielsen, formand
Hovedgaden 98, 4295 Stenlille
sv@stenlillevand.dk

25. SF i Sorø
v/ Arne Juel Jensen
Merløsevej 14, 4296 Nyrup
Tlf. 51278862
Juel-langager@live.dk

26. VAB
Vestsjællands Almene Boligselskab
Elmevej 4, 4450 Jyderup, Afd. 95
Æblehaven v/ Hanne Venborg
Æblehaven 13, 4295 Stenlille
vab@vab.dk

27. Stenlillespejderne Laurentius, Antvorskov divi, DDS
v/Annette Lemann, tlf. 2655 4077 
annette.lemanns@gmail.com

28. Ældrerådet, Sorø kommune
v/Britta Bech, formand
Absalonsgade, 4180 Sorø
Tlf. 4098 8528
sejersdatter@gmail.com

29. Døjringe Vandværk
v/ Eduard Rasmussen, kasserer
tlf. 40195780
duebjergauto@c.dk
 

30. Superbrugsen Stenlille . (LUKKET)


31. Tryghed i Stenlille
v/ Tom Krogh Nielsen
tryghed.stenlille@gmail.com

32. AB Blommehaven
v/Ellen Sørensen, formand
Blommehaven 30, 4295 Stenlille
Tlf. 57804065,
ingen mail

33. Familie og Samfund
v/Jytte Norddal Hansen, formand
norddal@mail.dk

34. Dansk Folkeparti, Sorø
v/ Gitte Andersen
gitte2312@gmail.com

35. Enhedslisten, Sorø
Gry Faber Gamst
gryf@hotmail.com

36. SIND Ringsted-Sorø
v/ Iben Røstbjærg Kullberg
tlf. 81211001, træffes bedst formiddag
iben@privat.dk

37. Socialpsykiatrisk Center, Sorø kommune
v/Anette Holm Kjeldsen
ahkj@soroe.dk

38. Stenlille motion fitness
v/ Ulla Falkenberg, sekr.
Hybenvej 15, 4295 Stenlille
Tlf. 26354811
Ulla-falkenberg@get2net.dk

39. Sy-piger
v/ Dorte Møller
dortedavid@gmail.com

40. KHKG (klubben for hyrde-, kvæg-, og Gaardhunde uden specialklub), og for racen Polski Owczarek Podhalanski (POD
v/Trine Flor, repræsntant
Granbakkevej 18, 4295 Stenlille
Tlf. 51204269
tatradogs@gmail.com

41. "Center for sindsro"
Bettina Salkvist,
bsalkvist@hotmail.com

42. Netværksgruppe for forældre
til børn med ADHD/Autisme.
v/ Julie Schwartz
Skellebjergvej 31
4293 Dianalund
Tlf. 2082 0818
staldjuni@gmail.com

43. AB Slettebjerg 1
v/Jørgen Carl Petersen, formand
Tlf. 20225546
jcp@abslettebjerg.com
Web: Preben Lemann Sørensen